Medycyna mitochondrialna jest jednym z tych działów medycyny, który obecnie jest rozwijany naprawdę intensywnie. Swoją uwagę koncentruje mitochondriach i ich kondycji.
Koncentruje się na substancjach, których zadaniem jest wsparcie mitochondriów. Określane są one jako substancje mitochondrialne. Wskazuje cały szereg tych substancji. Zobaczmy co się do nich zalicza i jak zadbać o to, aby w naszym organizmie ich nigdy nie zabrakło.
Przykłady substancji mitochondrialnych
Medycyna mitochondrialna wskazuje całe mnóstwo substancji chroniących nasze mitochondria i istotnie wpływających na ich pracę. Przykładem jest witamina C, którą większość z nas kojarzy z przeziębieniami. To właśnie dzięki niej zdecydowanie szybciej wracamy do zdrowia. Również witamina D3 jest substancją mitochondrialną. Ona z kolei dba o nasze kości, a także właściwą pracę układu odpornościowego. Inną substancją mitochondrialną jest witamina K2, która warunkuje prawidłowy przebieg procesów krzepnięcia krwi. Substancje mitochondrialne to także:
- kwas alfa liponowy;
- l karnityna;
- selen;
- chrom;
- mangan;
- witamina B12;
- glutation;
- witamina B3.
Skąd czerpać substancje mitochondrialne?
Dobrym rozwiązaniem okazują się być wysokiej jakości suplementy. Takim jest między innymi preparat Witamina B Complex, Godna polecenia jest także Witamina K2 Mk7. Warto sięgać po chrom w tabletkach, a także mangan suplement.
Medycyna mitochondrialna i jej osiągnięcia to bez wątpienia ogromny krok na przód, jeśli chodzi o funkcjonowanie naszego organizmu. Z całą pewnością będzie ona nadal rozwijana.