Różne substancje mitochondrialne i ich rola

Różne substancje mitochondrialne i ich rola

Coraz więcej uwagi poświęca się medycynie mitochondrialnej. Okazuje się, że to właśnie medycyna mitochondrialna i jej osiągnięcia mają przełożyć się na dłuższe życie w lepszej kondycji. Mówiąc o niej, nie sposób pominąć substancji mitochondrialnych, których rola w organizmie jest ogromna. Jakie są znane obecnie substancje mitochondrialne?

Przykłady substancji mitochondrialnych

Znanych jest obecnie szereg substancji mitochondrialnych. Zalicza się do nich między innymi witamina C, która znana jest także jako kwas askorbinowy. Witamina C sprawia, że nasz układ odpornościowy pracuje sprawniej. Chroni przed infekcjami, a jeśli już do nich dojdzie, skutecznie wspomaga powrót do zdrowia.

Inną substancją mitochondrialną jest witamina D3, którą większość z nas kojarzy z zapobieganiem krzywicy u dzieci. Do substancji mitochondrialnych zalicza się także glutation, selen, l karnityna, kwas alfa liponowy, witamina K2, koenzym Q10, a także chrom i mangan.

Jak dostarczyć sobie substancji mitochondrialnych?

Chcąc mieć pewność, że w organizmie znajduje się odpowiednia ilość substancji mitochondrialnych, warto sięgać po odpowiednie suplementy. Dostępny jest chrom w tabletkach. Ci, którzy chcą zapewnić sobie solidną porcję witamin z grupy B powinni postawić na preparat, jakim jest witamina B12. Dostępny jest także mangan suplement. Chętnie kupowana jest także witamina K2 MK7. Medycyna mitochondrialna to dział medycyny, który z pewnością będzie dalej rozwijany. Na pewno warto śledzić jej osiągnięcia.