Witamina B12 jedną z substancji mitochondrialnych

Witamina B12 jedną z substancji mitochondrialnych

Medycyna mitochondrialna mnóstwo uwagi poświęca substancjom, dzięki którym mitochondria są w dobrej formie. Są to tak zwane substancje mitochondrialne. Jedną z nich jest witamina B12, o której spróbujemy dzisiaj powiedzieć nieco więcej.

Rola witaminy B12

Witamina B12 polecana jest wszystkim osobom, które zmagają się ze stanami zmęczenia oraz wyczerpania. Jest niezbędna, aby proces produkcji czerwonych krwinek przebiegał prawidłowo. Wspiera działanie układu odpornościowego. Pośrednio przyczynia się więc do zmniejszenia ryzyka rozmaitych chorób i infekcji. Warto sięgać po nią wówczas, gdy żyjemy w ciągłym stresie.

Wspomaga ona bowiem układ nerwowy, sprawia, że funkcje psychologiczne – mimo stresu – przebiegają prawidłowo. Witamina B12 powinna być zażywana przez osoby będące na diecie bezmięsnej. Godna polecenia jest witamina B12 w postaci metylokobalaminy.

Inne substancje mitochondrialne

Witamina B12 nie jest jedyną substancją mitochondrialną. Zalicza się do nich również witamina C, a także witamina D3. Substancje mitochondrialne to również selen, l karnityna, kwas alfa liponowy, witamina B3, koenzym Q10, chrom, glutationa.

Obecnie dostępne są wysokiej jakości preparaty, które dostarczają substancji mitochondrialnych. Na uwagę zasługuje Witamina B Complex, Witamina K2 MK7, chrom w tabletkach, a także mangan suplement. Medycyna mitochondrialna to nasza szansa na to, aby żyć dłużej i dłużej zachować zdrowie i dobrą formę. Bez wątpienia jej osiągnięcia są bardzo ważne. Należy spodziewać się dalszego rozwoju medycyny mitochondrialnej.